Office 365 Education

Firma TECHKOM oferuje pomoc przy wyborze oprogramowania Microsoft dla edukacji, oferujemy Państwu pełne wsparcie merytoryczne i atrakcyjne ceny na wszystkie produkty tego producenta. Dotyczy to również najlepszego rozwiązania w klasie narzędzi biurowych i pracy w chmurze, pakietu Office 365.

Co to jest Office 365 ?

 • Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook – wszystkie znajome aplikacje w trybie Online działające na ulubionych urządzeniach niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujesz. A dodatkowo dzięki Office 365 możesz lepiej współpracować i szybciej realizować swoje zadania.
 • Gdziekolwiek będziesz, niezależnie, na jakim urządzeniu pracujesz, będziesz mieć zawsze dostęp do swoich dokumentów z wirtualnego dysku OneDrive o powierzchni aż 1TB. Możesz od teraz nie tylko przechowywać pliki, ale również dzielić się nimi, synchronizować i być zawsze na bieżąco.
 • Co więcej, dzięki Office 365 możesz być w stałym kontakcie ze współpracownikami i studentami: sprawdzając ich dostępność, wysyłając maila lub błyskawiczną wiadomość oraz korzystając z możliwości tele-/video konferencji za pomocą aplikacji Skype dla firm
 • A do tego masz zawsze aktualną wersję Office 365 – bieżące aktualizacje, wsparcie i gwarancję 99,9% nieprzerwanego działania usługi 365 dni w roku 24/7.

Licencjonwanie Office 365 Education i Office 365 ProPlus

Dla uprawnionych podmiotów edukacyjnych, Microsoft oferuje opcję darmowej licencji Office 365 Education i dodatkową płatną,Office 365 ProPlus.
Office 365 Education to zestaw usług i programów dostępny bezpłatnie dla nauczycieli, wykładowców, uczniów i studentów. Usługa obejmuje wersje online aplikacji Word, PowerPoint, Excel i OneNote, a także Notes zajęć w programie OneNote i 1 TB przestrzeni dyskowej w OneDrive. Narzędzie oferuje możliwość tworzenia i edycji dokumentów we wszystkich wymienionych programach, ale TYLKO z poziomu przeglądarki. Szersze informacje na temat darmowej oferty Office 365 Education znajdą Państwo TUTAJ.

Znakomicie dopełniającym funkcje Office 365 Education jest wymieniony wcześniej pakiet Office 365 ProPlus. Jest to subskrypcja pakietu Office, obejmująca programy: Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Publisher, Access, i Skype dla Firm. Każdy użytkownik Office 365 ProPlus może zainstalować najnowszą wersję pakietu Office na 5 komputerach PC lub MAC, 5 tabletach oraz 5 smartfonach.

Zarówno pakiet Office Professional Plus 2016, jak i usługa Office 365 ProPlus, udostępniają te same aplikacje, jednak pakiet Office Professional Plus 2016 jest przeznaczony do instalacji i użytkowania jedynie na konkretnych komputerach i jest dostępny tylko w ramach licencjonowania zbiorowego. Natomiast usługa Office 365 ProPlus jest przypisana do określonego użytkownika i jest dostępna w postaci subskrypcji.

Pełna komunikacja

Współdzielenie kalendarzy, rezerwacja zasobów i profesjonalna poczta e-mail 

Profesjonalna poczta e-mail w ramach usługi Office 365 zwiększająca wydajność użytkowników przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa instytucji i odpowiedniego poziomu kontroli. Ułatwia zarządzanie narastającą komunikacją na wielu urządzeniach oraz efektywną pracę w ramach grup. Exchange to przede wszystkim duża skrzynka pocztowa o pojemności 50 GB i możliwości przesyłania załączników o rozmiarze do 25 MB.

To także wbudowane kalendarze z możliwością udostępniania i niezawodne miejsce na przechowywanie kontaktów dostępnych z dowolnego urządzenia. Korzystając z rozwiązania Exchange, można chronić komunikację i poufne informacje w celu spełnienia wymagań w zakresie zgodności z przepisani wewnętrznymi i prawnymi.

Korzyści:

 • Zarządzanie kalendarzami wykładowców, grup studentów i szybkie planowanie spotkań dzięki możliwości udostępniania kalendarzy.
 • Szybkie umawianie konsultacji, przekładanie wykładów, ćwiczeń bez konieczności rozsyłania dodatkowej komunikacji dzięki współdzieleniu kalendarzy pomiędzy wykładowcami a studentami.
 • Rozwiązanie problemu ograniczonych zasobów dzięki możliwości rezerwacji sal, auli, sprzętu komputerowego.
 • Duża (skrzynki o pojemności 50 GB), profesjonalna i niezawodna poczta e-mail umożliwiająca prowadzenie ujednoliconej komunikacji i błyskawiczne przesyłanie dokumentów o rozmiarze do 25 MB.
 • Dostęp do poczty e-mail, kalendarza, kontaktów za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji Outlook

Wymiana wiedzy

Szybki dostęp do informacji 

SharePoint umożliwia zarówno pracownikom jak i studentom, tworzenie witryn, na których mogą być zamieszczane dokumenty, prezentacje, i inne materiały przeznaczone dla określonej grupy. Dla przykładu, taka witryna może służyć jako miejsce, na którym wykładowcy będą zamieszczali zasoby naukowe dla swoich studentów.

Yammer to portal przeznaczony do wewnętrznej komunikacji w organizacji. Umożliwia tworzenie grup, w ramach których można komunikować się z jej członkami. To rozwiązanie może pomóc wykładowcom w przekazywaniu informacji dla studentów, a odpowiedź na raz zadane pytanie będzie dostępna dla pozostałych osób w grupie.

Dostęp zarówno do witryn SharePoint jak i grup Yammer jest bezpieczny – nie mają do nich dostępu osoby spoza organizacji i mogą być widoczne tylko dla grona zainteresowanych osób.

Korzyści:

 • Łatwe udostępnianie dokumentów i informacji w ramach organizacji
 • Ograniczenie dostępu do określonych zasobów wyłącznie dla osób zainteresowanych (np. zespół akademicki, grupy dziekańskie itp.).
 • Usprawnienie komunikacji oraz łatwiejsze zdobywanie wiedzy.
 • Ograniczenie czasu poświęcanego na komunikację, poprzez umożliwienie dostępu do zadanych pytań zainteresowanym osobom.

Wsparcie pracy grupowej

Szybsza komunikacja i łatwiejsza wymiana wiedzy

Usługa OneDrive pozwala dzielić się dokumentami z osobami w organizacji jak i poza nią, zachowując przy tym pełną kontrolę nad tym, kto te dokumenty może widzieć lub edytować. Dzięki Office Online Twoi współpracownicy mogą pracować nad dokumentem w tym samym czasie – nie ma potrzeby czekać, aż jedna osoba zakończy edycję dokumentu, by kolejna mogła zacząć. W czasie rzeczywistym można zobaczyć, jakie zmiany wprowadzają inni i na bieżąco o nich dyskutować.

Korzyści:

 • Bezpieczne przechowywanie dokumentów, które mamy zawsze przy sobie.
 • Efektywna współpraca w czasie rzeczywistym z innymi osobami, gdziekolwiek się znajdują.
 • Bezpieczne udostępnianie plików studentom, wykładowcom, innym pracownikom oraz osobom spoza organizacji.
 • Dzięki funkcji kontroli wersji każdy może mieć pewność, że pracuje nad najnowszą wersją dokumentu.

Komunikacja na uczelni i w szkole

Komunikacja jeszcze nigdy nie była tak prosta 

Skype dla firm to usługa wspierająca komunikację, oferująca możliwość wysyłania wiadomości błyskawicznych, pozwalająca określać status dostępności, prowadzenie rozmów głosowych i wideokonferencji. Innowacyjne funkcje pozwalają na dostosowanie programu Skype dla firm do własnych metod pracy: na uczelni, w szkole, w domu i w podróży. Dzięki temu słowo „mobilność” nabiera nowego znaczenia!

Korzyści:

 • Uzyskuj informacje o obecności innych nauczycieli i uczniów oraz wykorzystuj rozszerzone funkcje wiadomości błyskawicznych, które umożliwiają skuteczne i wydajne nawiązywanie połączeń.
 • Twórz spotkania audio i wideo, a także uczestnicz w nich z osobami z Twojej szkoły lub spoza niej.
 • Rozbuduj prezentacje online dzięki udostępnianiu ekranu.
 • Przekazuj myśli na wirtualnych tablicach – analogicznych do tablic w salach wykładowych.
 • Nagrywaj swoje wykłady i udostępniaj je uczniom.
 • Nawiązuj połączenia głosowe przez komputer z użytkownikami programu Skype dla firm w szkole lub w innej organizacji korzystającej z tych programów.
 • Pozwól uczestniczyć w połączeniach konferencyjnych programu Skype dla firm także tym osobom, które nie korzystają z usługi Office 365.
 • Korzystaj z Twojego ulubionego urządzenia – spójne środowisko dostępne jest zarówno na komputerach z systemami Windows i Mac, jak i smartfonach z systemami Windows Phone, iOS, Android.

Zalety usługi Office 365 Education i Office 365 ProPlus:

 • użytkownicy mogą zainstalować pakiet Office równocześnie na pięciu komputerach lub Mac i korzystać z dostępu do aplikacji pakietu Office na urządzeniach przenośnych – smartfonach i tabletach;
 • instytucja może potraktować zakup pakietu Office jako koszt operacyjny zamiast nabywania środków trwałych w postaci oprogramowania;
 • Office 365 ProPlus umożliwia dezaktywowanie pakietu Office na urządzeniach należących do użytkowników, którzy opuszczają instytucję lub stracą urządzenie;
 • Office 365 Education zawiera aplikacje Office Online, a to oznacza:
  – tworzenie i edytowanie plików programów Word, Excel, PowerPoint i OneNote za pośrednictwem przeglądarki sieci Web;
  – możliwość pracy nad dokumentem z innymi użytkownikami w czasie rzeczywistym i dostęp do swoich dokumentów/plików z dowolnego miejsca i urządzenia;
 • Office 365 ProPlus zawiera usługę OneDrive dla Firm, a to oznacza:
  – 1 TB osobistego miejsca w chmurze dla każdego użytkownika;
  – możliwość udostępniania dokumentów innym osobom w organizacji i poza nią wraz z możliwością określenia, kto może wyświetlić, a kto edytować poszczególne pliki;
 • użytkownicy Office 365 ProPlus zawsze mają prawo do najnowszej wersji znanych aplikacji pakietu Office, niezależnie od używanego urządzenia – komputera PC/Mac, tabletu, lub telefonu.

Office 365 ProPlus Benefit

Instytucja edukacyjna, która w ramach umowy subskrypcyjnej EES lub OVS-ES zakupi pakiet Office dla całej organizacji ma prawo do Office 365 ProPlus Benefit, który daje bezpłatny dostęp do pełnego pakietu Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Lync, Publisher oraz Access) z możliwości zainstalowania na maksymalnie 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach, a także na 5 smartfonach wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom administracyjnym.